MASAŻ KOBIDO

Japoński masaż liftingujący

PIELĘGNACJA PRZECIW ZMARSZCZKOM
Masaż kobido, znany również jako japoński masaż liftingujący, to tradycyjna technika pielęgnacyjna twarzy, ceniona za swoje właściwości odmładzające i relaksujące. Wywodzący się z Japonii, holistyczny masaż łączy głębokie techniki stymulacji mięśni z delikatnymi ruchami, aby poprawić krążenie i elastyczność skóry, redukując jednocześnie oznaki starzenia. Masaż kobido jest idealny dla osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu i samopoczucia.
NA PROBLEM: zmarszczki, zmarszczki mimiczne, opadający owal twarzy, utrata gęstości skóry, przebarwienia, opadające powieki, worki pod oczami, widoczny rumień, skóra szara, skóra zmęczona, wielkie wyjście / specjalna okazja
OBSZAR ZABIEGOWY: twarz, szyja
TYP SKÓRY: sucha, tłusta, mieszana, dojrzała, normalna, pozbawiona blasku, zmęczona.
  • Masaż kobido
    200 zł
  • Kobido + taping twarzy
    250 zł
    Masaż kobido może być również rozszerzony o kinesiotaping bio - estetyczny. To nic innego jak zastosowanie specjalnych taśm, które utrwalają efekt zabiegu manualnego. Tapy utrzymują na dłużej napięcie mięśni, a także pobudzają układ limfatyczny, wzmacniają mięśnie, uelastyczniają skórę i wygładzają blizny.
OPIS ZABIEGU
Przebieg rytuału: demakijaż SPA + japoński masaż kobido twarzy, szyi, dekoltu, karku i głowy + aplikacja kremu dobranego przez terapeutkę
WYJĄTKOWOŚĆ JAPOŃSKIEGO MASAŻU KOBIDO
Początkowo tylko rodzina cesarska mogła korzystać z masażu Kobido i czerpać z jego wyjątkowych korzyści. Na szczęście to ograniczenie zostało zniesione i dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym uznaniem i jest praktykowana w najbardziej prestiżowych SPA na świecie. Większość technik masażu twarzy działa na jej powierzchni, jednak Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy. Masaż Kobido łączy tradycyjne japońskie koncepcje medyczne z różnymi technikami manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie tempem, w jakim terapeuta manipuluje rękami i palcami - łączy ruchy szybkie i powolne. Ruchy powolne wprowadzają w stan głębokiego relaksu, a intensywne etapy masażu stymulują skórę w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.
CEL JAPOŃSKIEGO MASAŻU KOBIDO
Celem kosmetycznym japońskiego masażu twarzy, szyi, dekoltu, karku i głowy jest zniwelowanie zmarszczek i lifting skóry i głęboki relaks. Po demakijażu terapeutka precyzyjne określa kondycję skóry. Praca na punktach akupresurowych pozwala osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Masaż nie boli ale jest INTENSYWNY. Po zabiegu mogą wystąpić różne odczucia: od dobrego po rozbicie/ból głowy- kwestia jest bardzo indywidualna oraz może pojawić się kilkugodzinne zaczerwienie skóry, które jest wskazane.
WIZUALNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO
Masaż Kobido znany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy. Dzięki technikom Kobido można naturalnie:
zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne
odzyskać młodszy wygląd twarzy poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni
 zapobiec bądź zmniejszyć efekty starzenia się naszej skóry
 stymulować metabolizm komórkowy, co przyczyni się do szybszej regeneracji skóry
oczyścić skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, dzięki czemu dodamy jej naturalnego blasku
 stymulować produkcję kolagenu i elastyny
zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy

PAMIĘTAJ

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecamy serię 10 masaży w częstotliwości podanej przez terapeutkę.

ZDROWOTNE EFEKTY MASAŻU KOBIDO:
- reguluje bilans energetyczny całego ciała,
- walczy ze stresem,
- zmniejsza efekty bruksizmu,
- zapewnia pełny relaks i odprężenie,
- rozluźnia napięcia mięśni twarzy,
- łagodzi bóle głowy
WSKAZANIA DO STOSOWANIA MASAŻU:
Masaż Kobido jest świetną opcją dla tych, którzy chcą mieć całkowitą relaksującą sesję połączoną z efektem liftingu. Ten rodzaj masażu jest również idealny dla tych, którzy cierpią z powodu migreny, zapewniając odpoczynek i relaks w umyśle, a także dla osób z "ciężkimi oczami" spędzającymi wiele godzin przed komputerem. Kobido jest także korzystny dla tych, którzy cierpią na bruksizm, ponieważ zmniejsza skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym.
PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU:
- ostre stany zapalne organizmu,
- stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne),
- przerwanie ciągłości naskórka,
- cera naczynkowa,
- wysokie nadciśnienie tętnicze,
- ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe