KriolipolizaFrezeSculptor

Wymrażanie tkanki tłuszczowej

 • WYBRANY PARTIA CIAŁA (60 min)
  Od 500 zł
  1 przyłożenie: 500 zł
  2 przyłożenia: 800 zł
  4 przyłożenia: 1400 zł
  6 przyłożeń: 2000 zł
WYSZCZUPLAJĄCE / REDUKCJA CELLULITU
Tkanka tłuszczowa jest niezwykle wrażliwa na niską temperaturę. W YASUMI wykorzystujemy tę właściwość do skutecznego usuwania tłuszczu technologią kriolipolizy. Pracujemy na najbardziej zaawansowanym urządzeniu do kriolipolizy Freeze Sculptor, który oprócz technologii wymrażania i próżniowego zasysania skóry, wyposażony jest również w niebieskie światło LED.
W 2014 roku trzej badacze z Japonii – Isamu Akasaki, Horoshi Amano i Shuji Nakamura zdobyli Nagrodę Nobla z fizyki za budowę diody emitującej światło niebieskie.
Urządzenie Freeze Sculptor zostało jako jedyny tego typu sprzęt wyróżnione na targach Uroda. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo, kontrolę przebiegu zabiegu i dobór najskuteczniejszych parametrów. Freeze Sculptor zamraża tłuszcz do nawet -10 stopni C, podczas gdy inne popularne urządzenie posiada zdolność chłodzenia tylko do plus 3 stopni C.
Jeden zabieg kriolipolizy w YASUMI redukuje warstwę tłuszczu w obszarze poddanym zabiegowi o 25-45%. Tę wartość można inaczej wyrazić w zmniejszeniu obwodu ciała do 5cm po jednym zabiegu.
OPIS ZABIEGU
Na czym polega kriolipoliza YASUMI Freeze Sculptor?
Polega na silnym ochłodzeniu (krio) komórek tłuszczowych (lipo) w celu spowodowania ich rozpadu (lizy). Wymrożone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć) i są definitywnie eliminowane z organizmu w naturalny sposób. W wyniku krioterapii Freeze Sculptor grubość warstwy tłuszczowej znacząco maleje
Jakie obszary podlegają wymrażaniu tłuszczu?
brzuch,
boczki (dolna część pleców),
ramiona,
plecy,
uda,
bryczesy (dolna partia bioder, górna część ud).
Zabieg zaleca się szczególnie osobom, które mają tendencję do miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej.
Jakie są efekty kriolipolizy Freeze Sculptor?
Jeden zabieg kriolipolizy w YASUMI redukuje warstwę tłuszczu w obszarze poddanym zabiegowi o 25-45%. Tę wartość można inaczej wyrazić w zmniejszeniu obwodu ciała do 5cm po jednym zabiegu.
Po jakim czasie od zabiegu efekty będą widoczne?
Efekt ostateczny zostanie osiągnięty po okresie ok. 6-12 tygodni. Ten czas związany jest z procesem metabolizmu tłuszczu w organizmie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo dzielą się na mniejsze cząsteczki, które są transportowane do wątroby, metabolizowane i wydalane z organizmu. Cały proces trwa do 12 tygodni.
Jaki jest czas kriolipolizy?
Czas zabiegu wymrażania tkanki tłuszczowej wynosi od 40 do 60 minut i zależy od grubości tkanki tłuszczowej. Jest dobierany indywidualnie przez terapeutkę YASUMI, by zagwarantować najlepsze rezultaty i pełne bezpieczeństwo zabiegu.
Podczas zabiegu kriolipolizy można relaksować się przy muzyce, poczytać albo poddać innym rytuałom kosmetycznym, np. na twarz.
Czy zabieg boli? Co mogę odczuwać podczas krioterapii?
Zabieg kriolipolizy YASUMI jest bezbolesny. W ciągu pierwszych kilku minut zabiegu możliwe jest odczuwanie silnego chłodu i napięcia skóry spowodowanego zassaniem (vacuum) skóry. Uczucia te mijają, kiedy organizm się do nich przyzwyczai, czyli po kilku minutach.
Jakie są naukowe podstawy kriolipolizy YASUMI Freeze Sculptor?
Naukowe podstawy kriolipolizy Freeze Sculptor zostały odkryte w 2008 r. przez dwóch amerykańskich lekarzy dr Dietera Mansteina i dr R. Rox Andersona w Szpitalu Głównym Massachusetts w Bostonie, a opracowane na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda.
Udowodniono, że w kontrolowanych warunkach podskórne komórki tłuszczowe są podatne na działanie zimna. Lipidy w komórkach tłuszczowych kurczą się pod wpływem działania niskiej temperatury, ale wyższej niż inne komórki zawierające wodę. Kriolipoliza Freeze Sculptor jest całkowicie bezpieczna, ponieważ niszczy tylko komórki tłuszczowe, nie wpływając na inne tkanki - skórę, mięśnie i nerwy.
Jak przebiega kriolipoliza YASUMI?
W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa zabiegu terapeutka YASUMI przeprowadza wywiad zdrowotny z klientem, diagnozuje problematyczny obszar oraz odpowiada na wszystkie pytania związane z zabiegiem. Następnie zabezpiecza obszar zabiegowy specjalistyczną membraną przeciwodmrożeniową, dzięki której zyskujemy pewność, że urządzenie będzie działało selektywnie tylko na zbędne komórki tłuszczowe, nie wpływając negatywnie na skórę.

Kolejnym krokiem jest zaprogramowanie urządzenia Freeze Sculptor parametrami dobranymi indywidualnie do klienta oraz przyłożenie głowicy, która zassie skórę i wymrozi komórki tłuszczowe. Podciśnienie (zassanie, vacuum) fałdu powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność i niweluje bolesność. Zabieg kończy się wyrównaniem temperatury skóry przez delikatne przemasowanie okolicy zabiegowej
Jak przygotować się do zabiegu?
Z uwagi na to, że wątroba będzie musiała metabolizować dużą ilość wymrożonej tkanki tłuszczowej po zabiegu, konieczne jest jej oszczędzanie przynajmniej tydzień przed zabiegiem oraz dwa tygodnie po zabiegu. Nie należy spożywać nadmiernych ilości potraw zawierających tłuszcze trans (m.in. chipsy, paluszki, krakersy, frytki, pączki, ciasta), kofeiny (kawa, cola), cukru oraz alkoholu, gdyż obciążają one wątrobę.
Jak postępować po zabiegu?
Przez 2 tygodnie po zabiegu każdy poranek zaczynaj od wypicia na czczo szklanki mineralnej wody niegazowanej. Staraj się nie pić jej małymi łykami. W ciągu dnia wypijaj nie mniej niż 2 litry nie smakowej wody mineralnej. Jeśli nie lubisz samej wody mineralnej możesz dodać do niej plastry cytryny i liście mięty.
Ogranicz również spożycie produktów obciążających wątrobę.

Dla zwiększenia i przyspieszenia efektu zalecamy skorzystanie z serii zabiegów, które pomogą usunąć uwolniony tłuszcz oraz wymodelują ciało: drenujących (np. Drenaż Doctor Life lub ręczny – zalecamy już w 4 lub 5 dobie po zabiegu) lub wyszczuplających ciało (np. Body Shaping, ThermaSlim).
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i zasinienia. W wyjątkowych przypadkach może też wystąpić na krótko osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi. W obszarze zabiegowym może pojawić się niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie wchłonięciu.
Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności, ponieważ nie odczuwa się dyskomfortu.
Komu zalecamy zabiegi terapii zimnem?
Terapeuci YASUMI zalecają kriolipolizę szczególnie osobom, które mimo aktywnego trybu życia borykają się z miejscowo ulokowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg jest idealny po ciąży. Zabieg jest wskazany zarówno kobietom, jak i mężczyznom bez względu na wiek.
Kiedy nie należy wykonywać zabiegu krioterapii?
Zabieg kriolipolizy nie jest metodą leczenia otyłości ogólnej. Nie jest odpowiedni dla osób ze zbitym tłuszczem, w przypadku którego zassanie fałdu byłoby niemożliwe. Osoby, które posiadają obszary zbitego tłuszczu najpierw powinny poddać się serii zabiegów liposukcji ultradźwiękowej (np. LipoSlim, MegaSon), by wstępnie rozbić tkankę tłuszczową.
Czy zabieg kriolipolizy należy powtarzać?
To zależy od ilości tkanki tłuszczowej, którą chcesz usunąć. Już pierwszy zabieg pozwala pozbyć się nawet 25%-45% warstwy tłuszczu w obszarze zabiegowym. U niektórych osób jeden zabieg terapii zimnem YASUMI Freeze Sculptor jest wystarczający.
Kiedy można wykonać kolejny zabieg?
W przypadku dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej kolejny zabieg na tę samą okolicę można wykonać po ok. 2 miesiącach od poprzedniego. Związane jest to z procesem metabolizmu tłuszczu w okolicy zabiegowej. Zabieg na inny obszar można wykonać już po 2-3 tygodniach. Nie należy wykonywać więcej niż 3 zabiegów na jedną okolicę zabiegową.
Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy to stwierdzone choroby:
niewydolność wątroby i nerek,
choroba Reynaud'a (napadowy skurcz tętnic),
pokrzywka na skutek silnego wyziębienia skóry,
krioglobulinemia (uszkodzenie antyciał w niskich temperaturach),
hipoproteinemia (zmniejszenie stężenia białek we krwi),
aktywna cukrzyca,
gorączka, stany infekcyjne,
ciąża lub karmienie,
zapalenie skóry lub egzema w miejscu zabiegowym,
choroby nowotworowe,
blizna po cesarskim cięciu w miejscu zabiegowym,
spirala domaciczna (dotyczy zabiegu na brzuch),
przebyte operacje (ostatnie 3 miesiące),
choroba wrzodowa.
Uwaga: rozstępy i blizny w obszarze zabiegowym mogą stać się bardziej widoczne ze względu na poddanie fałdu skóry działaniu próżni (vacuum).